NEWSY Kraków
i małopolskie

tag
Po raz kolejny studenci Akademii Górniczo-Hutniczej udowodnili, że mają głowy pełne innowacyjnych pomysłów. Jednym z nich jest Ozi - hybrydowy rower, który może być napędzany siłą mięśni albo energią słoneczną.
W tureckiej Antalyi w dniach od 6 do 10 kwietnia br., odbywały się Mistrzostwa Świata IBSA Osób Niewidomych i Słabowidzących. Podczas mistrzostw student Akademii Górniczo-Hutniczej Marcin Ryszka zdobył trzy złote medale, jeden srebrny i dwa brązowe.
Kraków już w połowie kwietnia (13-17 kwietnia 2011 r.) będzie miał swój szczyt państw Europy Środkowo- Wschodniej. W maju w Warszawie spotkają się politycy. Miesiąc wcześniej, na południu Polski studenci z kilkunastu państw Regionu będą podejmować nie mniej ważne tematy.
Naukowcy z AGH wprowadzili na rynek bezzałogowy helikopter. Urządzenie to służy do monitorowania, zadań pomiarowych, montażowych, i transportowych. Został on opracowany w ramach pracy doktorskiej przez dr. inż. Grzegorza Chmaja i jego promotora prof. dra hab. inż. Tadeusza Uhla, komercjalizuje spółka odpryskowa UAVS Poland sp. z o.o.
Od stycznia 2011 CITTRU uruchamia nowy projekt „System naczyń połączonych – firma akademicka szansą rozwoju kariery”.
Studenci Wydziału Elektrotechniki, Automatyki, Informatyki i Elektroniki Akademii Górniczo-Hutniczej, Agnieszka Janowska i Tomasz Sadura, zajęli trzecie miejsce w ogólnopolskim konkursie na najlepsze prace dyplomowe w technologii Java.
Pracownicy kolei niewiele wiedzą o nowych zniżkach przysługujących studentom od Nowego Roku. Przewoźnicy uspokajają jednak, że są przygotowani na zmiany.
Nową kometę przelatującą w pobliżu Słońca odkrył student Wydziału Fizyki, Astronomii i Informatyki Stosowanej Uniwersytetu Jagiellońskiego Michał Kusiak. Było to jego 102 odkrycie w ramach międzynarodowego projektu SOHO Sungrazing Comets.
Ogólnopolski Zjazd Internacjologów Studentów jest forum polskich studentów zainteresowanych szeroko pojętymi studiami międzynarodowymi: politologicznymi, ekonomicznymi, kulturoznawczymi, historycznymi, prawniczymi i in. OZIS jest zarówno największym tego typu kongresem-konferencją naukową w Polsce, jak i jedną z najszerszych w kraju płaszczyzn debaty młodych adeptów nauk politycznych. W tym roku Ogólnopolskie Zjazd Internacjologów Studentów OZIS 2010 odbędzie się w dniach 9-11 grudnia 2010 roku w Krakowie.
Do 15 grudnia Księgarnia ZNAK przy ul. Sławkowskiej 1 w Krakowie daje studentom 15% rabatu na wszystkie publikacje zakupione w księgarni.
Ponadto można nabyć karty podarunkowe, które dostępne są w nominałach 50 i 100 zł. Każdy, kto zakupi taką kartę o dowolnej wartości otrzyma prezent książkowy (dowolny tytuł Znaku, w cenie do 35 zł). Na karty podarunkowe promocja potrwa aż do świąt.
Ponad 150 uczestników z całej Europy wzięło udział w XVI Zjeździe Stowarzyszenia Studentów BEST, który odbył się w Krakowie i Limanowej między 11 a 17 listopada. Wydarzenie po raz pierwszy zorganizowali studenci z krakowskiej Akademii Górniczo-Hutniczej. Jednym z patronów medialnych wydarzenia był serwis Nauka w Polsce - Polskiej Agencji Prasowej.
Studenckie Centrum Karier i Pośrednictwa Pracy „INDEKS” wraz z Niezależnym Zrzeszeniem Uniwersytetu Pedagogicznego w Krakowie serdecznie zaprasza do wzięcia udziału w VI Targach Pracy „Przedsiębiorczy Student”, które odbędą się 29 listopada br. w Budynku Głównym Uniwersytetu Pedagogicznego.
Spotkanie reprezentantów Stowarzyszenia Studentów BEST z całej Europy odbędzie się w Krakowie oraz w Limanowej w dniach od 11 do 17 listopada. BEST Presidents' Meeting to jedno z najważniejszych i największych spotkań decyzyjnych BEST. Organizatorem spotkania jest Stowarzyszenie Studentów BEST AGH Kraków.
Pomoc studentom rozpoczynającym naukę na Akademii Górniczo-Hutniczej w Krakowie w adaptacji do nowej sytuacji życiowej to główny cel uruchomionego przez krakowską uczelnię programu "Adapter".
Studenckie Centrum Karier i Pośrednictwa Pracy „INDEKS” wraz z Niezależnym Zrzeszeniem Uniwersytetu Pedagogicznego w Krakowie serdecznie zaprasza do wzięcia udziału w VI Targach Pracy „Przedsiębiorczy Student”, które odbędą się 29 listopada br. w Budynku Głównym Uniwersytetu Pedagogicznego.
Informator dla studentów zagranicznych został stworzony z myślą o tych, którzy zamierzają podjąć studia na Uniwersytecie Jagiellońskim lub są już studentami naszej uczelni, ale pragną zdobyć więcej informacji na temat pobytu w Polsce, świadczeń dla studentów oraz dostępnych kursów.
W dniach 04.-31.10., tylko w księgarni Znak, studenci dostaną Biblię dziennikarstwa 20% taniej. Książka ta gromadzi teksty najwybitniejszych postaci polskiego dziennikarstwa. Mieści 65 tekstów ściśle dotyczących warsztatu dziennikarskiego. Arkana zawodu odkrywają najznakomitsi polscy dziennikarze, z których wielu dotąd nie komentowało własnej pracy, m. in. Roman Młodkowski, Wojciech Jagielski, Kamil Durczok, Marek Raczkowski i wielu, wielu innych.
Umowa tylko na osiem miesięcy, minimum formalności i atrakcyjna cena – tak wygląda oferta dostępu do Internetu dla studentów, przygotowana przez Internetię, spółkę z Grupy Netia. Z promocji będą mogli skorzystać studenci w zasięgu działania spółki m.in. w Krakowie.
Studenci AGH zdobyli dwa pierwsze miejsca w prestiżowym konkursie informatycznym - Cisco University Prize.
Trwa rekrutacja na studia podyplomowe w Wyższej Szkole Filozoficzno-Pedagogicznej "Ignatianum". Masz jeszcze szanse, by dołączyć do grona studentów uczelni.
Reprezentacja Uniwersytetu Jagiellońskiego w piłce nożnej weźmie udział w polsko - ukraińskim turnieju piłkarskim współorganizowanym przez AZS, który odbędzie się w miastach organizatorach Euro2012. Początek zmagań we wrześniu 2010 roku na Ukrainie.
W konkursie "Dziewczyny Przyszłości. Śladami Marii Skłodowskiej-Curie", ogłoszonym przez redakcję miesięcznika "Elle" oraz Minister Nauki i Szkolnictwa Wyższego, studentka Uniwersytetu Jagiellońskiego - Agata Szade otrzymała specjalne wyróżnienie za projekt badawczy Rola oksygenezy chemowej 1 w indukcji progresywnej raka płaskonabłonkowego. Kapituła konkursu doceniła dojrzałość przedstawionego projektu badawczego i ambitny dobór tematyki.
Studentka (obecnie już absolwentka) Uniwersytetu Ekonomicznego w Krakowie - Sylwia Wiśniewska zwyciężyła w ogólnopolskim etapie 40. edycji Konkursu na Najlepszego Studenta RP „Primus Inter Pares”
Trwają zapisy na Uniwersytet Dziecięcy w Krakowie, Wrocławiu i Olsztynie. Miejsca w Warszawie rozeszły się już w pierwszym dniu rekrutacji. Studentem może zostać każde dziecko w wieku 6-14 lat, za zgodą rodziców i po wniesieniu opłaty za naukę. Dzieci otrzymają indeksy i zasiądą w aulach już pod koniec września.
Dziesięciu studentów z 5 polskich uczelni otrzymało stypendia w ramach siódmej edycji Programu Stypendialnego dla Liderów Fundacji GE. Dofinansowanie umożliwi im uczestnictwo w praktykach, pracy społecznej i regionalnym Programie Rozwoju Przywództwa wraz z kolegami z innych krajów Europy Środkowo-Wschodniej. Wśród nich jest także student z Wyższej Szkoły Biznesu - National Louis University w Nowym Sączu.
Na Uniwersytecie Jagiellońskim rusza program wsparcia adaptacyjnego dla studentów chorych psychicznie. Jego uczestnicy będą mogli korzystać z konsultacji psychologicznych, a jeśli będzie potrzeba także z pomocy psychiatrów i leczenia.
Badanie losów absolwentów, szkolenia dla studentów, doradztwo zawodowe dla osób niepełnosprawnych - to niektóre elementy nowego projektu Uniwersytetu Ekonomicznego w Krakowie. Projekt "Diagnoza i rozwój kompetencji wyznacznikiem sukcesu na rynku pracy" realizuje Akademickie Centrum Kariery wraz z Katedrą Zarządzania Kapitałem Ludzkim.
"Kobiecy Akcent" to unikatowy, edukacyjno-szkoleniowy program, adresowany do studentek III, IV i V roku wszystkich kierunków studiów Uniwersytetu Ekonomicznego w Krakowie. Podczas drugiej edycji Akademii Accenture spotkamy się ze studentkami podczas pięciu dwugodzinnych wykładów. Spotkania będą się odbywały raz w tygodniu od 15 kwietnia do 20 maja, w godzinach popołudniowych.
15 marca rusza III edycja Programu Drogowskazy Kariery. Uczestniczą w nim największe uczelnie państwowe i prywatne z Warszawy, Krakowa, Poznania, Gdańska, Lublina, Szczecina Katowic, Wrocławia i Opola.
Marek Psiuk i Tomasz Bujok z Wydziału Elektroniki, Automatyki, Informatyki i Elektrotechniki Akademii Górniczo-Hutniczej zwyciężyli w konkursie e-point SA na najlepsze prace dyplomowe z zakresu rozwiązań internetowych realizowanych w technologii J2EE. W nagrodę otrzymali 7 tys. złotych. Jury doceniło ich pracę pt. "Generic ESB Monitoring Architecture Compliant with JBI".
Poprzednie
Następne
Kanał RSS dla tej listy
 
Polityka Prywatności