NEWSY Kraków
i małopolskie

tag
Studentki Akademii Sztuk Pięknych w Krakowie zdominowały prestiżowy konkurs dla młodych artystów – Samsung Art Master. Prace studentek z Krakowa zaskoczyły jury wysokim poziomem i innowacyjnym podejściem do sztuki. To wielkie osiągnięcie studentek krakowskiej uczelni.
W konkursie "Dziewczyny Przyszłości. Śladami Marii Skłodowskiej-Curie", ogłoszonym przez redakcję miesięcznika "Elle" oraz Minister Nauki i Szkolnictwa Wyższego, studentka Uniwersytetu Jagiellońskiego - Agata Szade otrzymała specjalne wyróżnienie za projekt badawczy Rola oksygenezy chemowej 1 w indukcji progresywnej raka płaskonabłonkowego. Kapituła konkursu doceniła dojrzałość przedstawionego projektu badawczego i ambitny dobór tematyki.
Andrzej Kotarba z Uniwersytetu Jagiellońskiego zajął pierwsze miejsce w konkursie "Nauka w służbie środowiska i gospodarki". Za przygotowanie projektu "Satelitarna ocena zachmurzenia ogólnego na potrzeby energetyki słonecznej" otrzymał 8 tys. złotych.
Znamy już zwycięzców tegorocznej edycji konkursu projektowego „SPA-ART” dla marki POOLSPA. Jury wybrało najlepsze prace spośród 133 nadesłanych projektów, decydując o przyznaniu pierwszej nagrody Katarzynie Malec za projekt YinYang oraz wyróżniając trzy zgłoszone prace – PLUM Wojciecha Opali, INVISIBLE Pawła Woźniaka oraz Easy Bath Agnieszki Zalewskiej.
Aleksandra Wilkołek, studentka V roku prawa Uniwersytetu Jagiellońskiego, wygrała IV edycję "ITelect" - Ogólnopolskiego Konkursu z Zakresu Prawa Telekomunikacyjnego, Prawa Własności Intelektualnej oraz Prawa Nowych Technologii. W nagrodę za rozwiązanie kazusu związanego z prawem telekomunikacyjnym otrzymała m.in. 10 tys. złotych.
Aleksandra Wilkołek, studentka V roku prawa Uniwersytetu Jagiellońskiego zwycięzcą IV edycji „ITele©t” – Ogólnopolskiego Konkursu z Zakresu Prawa Telekomunikacyjnego, Prawa Własności Intelektualnej oraz Prawa Nowych Technologii.
Miło nam poinformować, iż trzy projekty badawcze naukowców Akademii Górniczo-Hutniczej zostały nominowane w projekcie "Cudze chwalicie, swego nie znacie - promocja osiągnięć nauki polskiej".
Pierwszy ogólnopolski Węzeł Wiedzy i Innowacji koordynowany przez Akademię Górniczo-Hutniczą w Krakowie, a współtworzony m.in. przez Uniwersytet Jagielloński, otrzymał wyróżnienie specjalne w konkursie o tytuł Lidera Małopolski 2009 - informuje rzecznik prasowy AGH Bartosz Dembiński.
Marek Psiuk i Tomasz Bujok z Wydziału Elektroniki, Automatyki, Informatyki i Elektrotechniki Akademii Górniczo-Hutniczej zwyciężyli w konkursie e-point SA na najlepsze prace dyplomowe z zakresu rozwiązań internetowych realizowanych w technologii J2EE. W nagrodę otrzymali 7 tys. złotych. Jury doceniło ich pracę pt. "Generic ESB Monitoring Architecture Compliant with JBI".
Uniwersytet Jagielloński zajął drugie miejsce w tegorocznej edycji „Konkursu na najbardziej prodoktorancką uczelnię w Polsce”. Konkurs został zorganizowany przez Krajową Reprezentację Doktorantów pod patronatem Minister Nauki i Szkolnictwa Wyższego prof. dr hab. Barbary Kudryckiej oraz Przewodniczącego Rady Głównej Szkolnictwa Wyższego prof. dr. hab. inż. Jerzego Błażejowskiego.
Trzy krakowskie firmy zostały nagrodzone w konkursie "Innovator Małopolski 2009". Zadaniem konkursu jest wspieranie i promowanie przedsiębiorstw wdrażających innowacyjne rozwiązania.
Do wygrania cenne nagrody za znalezienie innowacyjnych sposobów zastosowania sprzętu Mitsubishi Electric! Z każdego regionu, w którym przeprowadzono konkurs, zostanie wybranych trzech zwycięzców. Każdy zwycięzca otrzyma stypendium w wysokości 2000€, jako formę pomocy w opłaceniu kosztów jego kształcenia a uczelnia każdego zwycięzcy otrzyma projektor multimedialny Mitsubishi Electric.
Studenci z Uniwersytetu Ekonomicznego w Krakowie zajęli 6. miejsce w finale międzynarodowego konkursu studenckiego Henkel Innovation Challenge. Głównym zadaniem konkursowym było wcielenie się w rolę menedżerów firmy Henkel i przedstawienie pomysłu na produkt, który cieszyłby się powodzeniem konsumentów w 2050 roku. W Brukseli walczyły najlepsze zespoły z jedenastu krajów Europy.
Dominik Dudzik, Dominik Kempa i Radosław Kożuch z zespołu "Jagiellonian Future" Uniwersytetu Jagiellońskiego wygrał tegoroczną edycję konkursu dla programistów KrakOpen '09. Zawody rozegrane zostały w Kopalni Soli w Wieliczce.
Nagrodę im. Włodzimierza Mlaka i Zdzisława Opiala w wysokości 10 tys. złotych otrzyma zwycięzca konkursu dla matematyków, organizowanego po raz pierwszy przez Uniwersytet Jagielloński. Uczelnia będzie nagradzać naukowców za wybitne wyniki uzyskane w teorii równań różniczkowych lub teorii operatorów.
Studenci Uniwersytetu Jagiellońskiego zajęli trzecie miejsce w Międzynarodowym Konkursie Mediacyjnym w Sprawach Gospodarczych.
Minister nauki i szkolnictwa wyższego, prof. Barbara Kudrycka nagrodziła zwycięzców konkursu "Skomplikowane i proste. Młodzi uczeni o swoich badaniach". "Laureatami konkursu mogą zostać młodzi naukowcy, którzy potrafią o swoich badaniach pisać pięknie, mądrze i - co najważniejsze - zrozumiale" - mówiła prof. Kudrycka.
Indeksy na krakowską Alma Mater przyznawane z pominięciem procedury egzaminacyjnej, stypendia, liczne nagrody oraz bezpłatne praktyki - czekają na laureatów i finalistów XIII edycji ogólnopolskiego Konkursu Wiedzy o Uniwersytecie Jagiellońskim.
Rektor Uniwersytetu Jagiellońskiego ogłosił konkurs na nazwę dla wina produkowanego w uniwersyteckiej winnicy w Łazach koło Bochni. Dzięki tegorocznym zmianom w przepisach akcyzowych polskie winnice mogą legalnie produkować i sprzedawać trunek.
O rekordową liczbę 60 indeksów na wszystkie niemal kierunki studiów rywalizowali maturzyści z całej Polski w I etapie XII edycji Konkursu Wiedzy o Uniwersytecie Jagiellońskim. Godzinny test przeprowadzono 30 marca tego roku, jednocześnie w Krakowie, Gdańsku i w Warszawie.
Poprzednie
Kanał RSS dla tej listy
 
Polityka Prywatności