Kolejny nabór do Codecool - krakowskiej szkoły programowania

Dział: Kraków

Otwarta jesienią tego roku krakowska filia międzynarodowej szkoły programowania Codecool rozpoczęła właśnie nabór na kolejny semestr, rozpoczynający się od marca. Placówka oferuje kursy trwające 18 miesięcy, płatne w ratach dopiero po podjęciu przez absolwenta gwarantowanego zatrudnienia. W nowym semestrze naukę rozpocznie ponad 60 uczniów, którzy pod okiem mentorów w praktyczny sposób nauczą się nowoczesnych technologii programowania, najbardziej pożądanych dziś przez pracodawców.

W trakcie trzech semestrów w Codecool kursanci z pomocą mentora w innowacyjny sposób uczą się programowania i zdobywają kompetencje wymagane do podjęcia pracy na stanowisku programisty. Oprócz zdobywania wiedzy z zakresu nowoczesnych technologii programowania, takich jak: Java, C#, Python, uczniowie w kilkuosobowych grupach nabywają również szereg kompetencji miękkich, niezbędnych w zespołowej pracy programisty. Grupy prowadzone są przez doświadczonych mentorów, a nauka opiera się na opracowywaniu rozwiązań i stawianiu czoła zadaniom, z jakimi na co dzień programiści będą mieć do czynienia w swojej pracy.

Rekrutacja ruszyła 30 listopada. Składają się na nią dwa elementy - wypełnienie ankiety i rozwiązanie testów online oraz rozmowa z przyszłymi mentorami. Testy sprawdzają dwie niezbędne predyspozycje w pracy programisty - znajomość angielskiego oraz umiejętność analitycznego myślenia. Podczas rozmowy badana jest natomiast motywacja kandydatów do pracy w branży IT. - Obecni kursanci to ludzie o przeróżnym wykształceniu i doświadczeniu zawodowym. Choć nie brakuje osób z wykształceniem technicznym, dla znacznej części studentów programowanie wydało się najlepszą alternatywą dla tego, co robili do tej pory. Z tym zawodem tym chcą związać swoją przyszłość. To pokazuje, że motywacja jest najważniejszym czynnikiem w procesie zmiany kwalifikacji - twierdzi Jerzy Mardaus, manager szkoły programowania Codecool.

W ciągu najbliższych dwóch miesięcy Codecool zorganizuje w swojej siedzibie kilka spotkań informacyjnych dla kandydatów. Pierwszy dzień otwarty zaplanowany jest na 16 grudnia. Między godziną 9.00 a 16.30 wszyscy chętni mogą przyjść do szkoły, by zobaczyć jak wygląda nauka programowania w nowym modelu oraz porozmawiać ze studentami i mentorami. O 17.00 odbędzie się spotkanie informacyjne przedstawiające kadrę i proces rekrutacji. Lokalizacja szkoły też nie jest przypadkowa - ul. Ślusarska 9 na Zabłociu to ulubione miejsce krakowskiego środowiska IT. To tam, w siedzibach wielu firm informatycznych, odbywają się branżowe imprezy, spotkania i warsztaty.

Kolejny nabór to odpowiedź na wciąż nienasycony rynek programistów. W krakowskiej branży usług wsparcia dla biznesu pracuje ponad 44 tys. osób w prawie 120 centrach. Tradycyjne uczelnie nie są w stanie dostarczyć wykwalifikowanych programistów w wystarczającej liczbie. Oddziały Codecool funkcjonują już od ponad roku w dwóch miastach na Węgrzech. Wybór Krakowa na pierwszą polską placówkę podyktowany był lokalnymi potrzebami w kwestii zasobów kadrowych oraz wysokimi pozycjami stolicy Małopolski w światowych rankingach.


data ostatniej modyfikacji: 2016-12-01 09:24:44
Komentarze
 
Polityka Prywatności