Krakowska Konferencja Psychologii Sądowej

Katedra Psychiatrii Collegium Medicum Uniwersytetu Jagiellońskiego wraz z Sekcją Psychologii Sądowej KNSP UJ oraz Instytutem Ekspertyz Sądowych w Krakowie mają przyjemność zaprosić do udziału w dziewiątej edycji Krakowskiej Konferencji Psychologii Sądowej (9th Cracow Conference of Psychology and Law), która odbędzie się w Krakowie, w dniach 26-27 listopada 2016 roku, w Centrum Dydaktyczno-Kongresowym Wydziału Lekarskiego Uniwersytetu Jagiellońskiego.

Konferencja ma charakter cykliczny i międzynarodowy, a do udziału w niej zapraszani są wybitni eksperci, zajmujący się zagadnieniami na styku psychologii, psychiatrii i prawa. Językami konferencji są polski i angielski, a organizatorzy zapewniają tłumaczenie symultaniczne wykładów plenarnych oraz wybranych sesji.

REJESTRACJA UCZESTNIKÓW

Formularz rejestracyjny oraz wszelkie dodatkowe informacje na temat konferencji (w tym wysokość opłaty rejestracyjnej) dostępne są na stronie: www.psychologiasadowa.pl . Rejestracja uczestników zostanie zamknięta w dniu 9 listopada 2016 lub w przypadku wyczerpania liczby miejsc.

ZASADY NADSYŁANIA ABSTRAKTÓW

Zapraszamy osoby pragnące wystąpić z referatem lub zaprezentować plakat podczas konferencji do nadsyłania abstraktów (do 1500 znaków). Czas wystąpienia wynosi 20 minut (razem z dyskusją). Abstrakty należy wysyłać w dwóch językach (polskim oraz angielskim), za pośrednictwem formularza udostępnionego na stronie internetowej konferencji: www.psychologiasadowa.pl . Nieprzekraczalnym terminem nadsyłania zgłoszeń jest dzień 18 września 2016 roku. O przyjęciu abstraktu na konferencję (wraz z informacją o zakwalifikowaniu go jako wystąpienie lub plakat) uczestnicy zostaną powiadomieni do 2 października 2016 roku.

PANELE TEMATYCZNE

Tematyka wystąpień będzie koncentrować się wokół poniższych zagadnień (szczegółowe opisy sesji tematycznych znajdują się na stronie konferencji)
  • Praktyczne aspekty opiniowania na potrzeby wymiaru sprawiedliwości
  • Opiniowanie psychologiczne i psychiatryczne w postępowaniu cywilnym
  • Pamięć, uwaga i zeznania świadków w perspektywie nauk sądowych
  • Zastosowanie wiedzy psychologicznej i psychiatrycznej w kryminologii oraz kryminalistyce
  • Postępowanie z osobami uzależnionymi w perspektywie psychiatrycznej, psychologicznej i prawniczej
  • Praca z osobami pozbawionymi wolności
  • Przestępstwa seksualne
  • Środki zabezpieczające - aktualne rozwiązania prawne, problemy i kontrowersje w ich stosowaniu 
Przewidziane są również sesje skierowane w szczególności do studentów, gdzie będą oni mogli prezentować wyniki własnych badań lub też referaty będące przeglądem literatury.

data ostatniej modyfikacji: 2016-09-02 20:21:14
Komentarze
 
Polityka Prywatności